טיפים למציאת מאמרים אקדמיים

סטודנטית בספריה אקדמית

שואלים אתכם לאן נעלמו כל המאמרים האקדמיים? או שאולי אתם דווקא מתמודדים עם בעיה הפוכה ונתקלים באינספור מאמרים אקדמיים, אבל אף אחד מהם לא מתאים לנושא המחקר של העבודה האקדמית שלכם.
אחת הטעויות הנפוצות של סטודנטים כיום היא שהם מקדישים זמן רב מדי לאיתור וקריאה של מאמרים אקדמיים לעבודות האקדמיות שלהם. הבעיה טמונה בכך שעיקר המאמרים שהם בודקים בכלל לא רלוונטיים לנושא המחקר שלהם, וכתוצאה מכך הם מבזבזים זמן רב לריק.
אז איך אפשר לחסוך את כל הזמן הזה ולאתר מאמרים אקדמיים איכותיים להגשת סמינריון מקצועי ומהימן?

מחפשים במקומות הנכונים

בכדי למצוא מאמרים אקדמיים איכותיים ומקצועיים, ראשית יש לגלות מהם המקומות הנכונים ביותר לאתר אותם.
כיום, קיימים שפע של אתרים המהווים מאגרים למאמרים אקדמיים שונים ולרבות Google Scholar, PubMed, Springer ועוד. חיפוש במאגרים אקדמיים אלו לא רק יצמצם את תוצאות החיפוש שלכם, אלא יאפשר לכם להתמקד אך ורק בתכנים אקדמיים מהימנים. היעזרו בהם ובמנועי החיפוש שלהם, כדי לאתר מאמרים אקדמיים רלוונטיים במהירות וביעילות.

מנסחים שאלה ספציפית

כפי שעליכם לנסח שאלת מחקר ספציפית עליה אתם מבססים את העבודה האקדמית שלכם, כך עליכם גם לנסח שאלות ספציפיות כדי לאתר את המאמרים האקדמיים הרלוונטיים עבור הסמינריון או העבודה האקדמית שלכם.
רוב הפעמים, השאלות יהיו דומות מאוד לשאלת המחקר שלכם. לדוגמא, אם אתם חוקרים את הקשר בין תכונות אישיות לשביעות רצון מהעבודה, נסו לחפש מאמרים לפי שאלות כמו: "כיצד תכונות אישיות משפיעות על שביעות רצון בעבודה?" או "האם תכונות אישיות קשורות לשביעות רצון בעבודה?".

מתמקדים בכותרת

כאמור, אחת הטעויות הנפוצות של סטודנטים היא שהם מבזבזים זמן רב על חיפוש ובדיקה של מאמרים אקדמיים שבכלל לא רלוונטיים עבורם.
בכדי להימנע מכך מראש, השתדלו להתמקד בכותרת של המאמר האקדמי מראש, ובחנו היטב אם הנושא המתואר בכותרת אכן עשוי להתאים לנושא העבודה האקדמית שלכם.
עם זאת, חשוב לזכור שאם אתם מרגישים שהמאמר האקדמי עשוי להוות תוספת נאה לביבליוגרפיה שלכם לפי הכותרת, מומלץ לנסות להעמיק בו עוד יותר לפני שאתם מתחייבים.

ממשיכים לתקציר

אם התחברתם לכותרת של המאמר האקדמי שמצאתם ואתם מאמינים שהוא יכול לתרום מידע לסמינריון שלכם, כדאי להעמיק בו יותר על ידי קריאה של תקציר (Abstract) המאמר.
קריאה של התקציר מאפשרת לכם להבין בדיוק על מה מדובר במאמר מבלי להעמיק בו יותר מדי, ועל ידי כך לקבל החלטה חכמה יותר באשר לרלוונטיות שלו לעבודה האקדמית שלכם.

אם אתם מרגישים שגם התקציר מעיד על מידע ותרומות שתוכלו לשלב בעבודה האקדמית שלכם, שמרו את המאמר האקדמי הזה יחד עם אופציות למאמרים נוספים. כאשר אתם מרגישים שברשותכם מספיק אפשרויות, בחנו אותן אחת אחרי השנייה בכדי לבחור את המאמרים האקדמיים המקצועיים, הרלוונטיים והעדכניים ביותר מבין האופציות שמצאתם.

נעזרים בסיוע מקצועי

מרגישים שאינכם בטוחים אם המאמרים שמצאתם רלוונטיים לנושא המחקר שלכם? מתקשים להבין על מה מדובר בכל מאמר אקדמי?
טופ טקסט כאן לעזור, ומסייעת לכם לאתר מאמרים אקדמיים מהימנים, עדכניים ומקצועיים, כמו גם לייצר עבודה אקדמית שניתן להגיש עם חיוך ובביטחון מלא.
טופ טקסט מאמינה במתן סיוע לסטודנטים בהכנה של עבודות אקדמיות, כך שיוכלו ללמוד כיצד לערוך סמינריונים ועבודות קטנות יותר בצורה מקצועית ומוסרית, ואף להיחשף להדמיה של תהליך העבודה בין סטודנט למנחה במהלך למידת תואר שני.

אתם לא חייבים לעשות את העבודה הזו לבד. לפרטים ומידע נוסף, צרו קשר.