טיפים לתרגום קורות חיים לאנגלית

עורכת לשונית במהלך עבודתה

קורות החיים מהווים את הרושם הראשוני שאתם יוצרים במקום העבודה הפוטנציאלי הבא. לכן, חשוב שקורות החיים שלכם יהיו כמה שיותר מקצועיים ובולטים, כך שישימו לב אליהם יותר מאל כל יתר קורות החיים בערמה ויקבלו את ההרגשה שאתם אנשי המקצוע הנכונים למשימה.

כיום, קורות חיים באנגלית מאוד נפוצים במגוון מקצועות בארץ, בפרט מקצועות בתחומי ההייטק וההנהלה הגבוהה. נוסף על כך, אם אתם שוקלים לשלוח קורות חיים גם לחו"ל, חיוני שתשלחו קורות חיים באנגלית שמעסיקים בחו"ל יוכלו להבין בקלות וללא צורך לבצע תרגום בעצמם (מה שהם כמובן לא יעשו).

אז איך מתרגמים קורות חיים לאנגלית באופן מקצועי? ואיפה מתחילים?

מתחילים בקורות החיים בעברית

קורות חיים מקצועיים ואסתטיים מגדילים את הסיכויים שקורות החיים שלכם יבלטו, כמו גם את הסיכויים שלכם לקבל זימון לראיון עבודה.

 בכדי להציג קורות חיים מעולים בשפה האנגלית, ראשית חשוב שיהיה לכם טמפלט איכותי לתרגם ממנו בשפה העברית. הטמפלט הזה הוא בדרך כלל קורות החיים הקיימים שלכם בעברית.

אולי אנחנו יכולים לעזור לך?  שירותי תרגום קורות חיים לאנגלית >>

מקפידים על אוצר המילים

בשפה האנגלית קיימות כ- 160,000 מילים, כאשר לכל מילה יש בממוצע כ- 10 מילים נרדפות. ריבוי המילים מאפשר להתבטא בצורה מדויקת בשפה האנגלית, אך מצריך הבנה מעמיקה של כל מילה והמשמעות המתאימה לה.

שימוש במילה שאמורה להיות מתאימה אך בפועל בעלת משמעות שונה לחלוטין, עשויה לפגוע ברושם שתעניקו למעביד העתידי שלכם, כמו גם בסיכויים שלכם לקבל זימון לראיון עבודה. לכן, חשוב לוודא שכל המילים בהן אתם עושים שימוש אכן מתאימות לנוסח הרצוי.

נוסף על כך, חשוב לזכור שלכל מקצוע אוצר מילים משלו, כאשר בשפה האנגלית הוא לרוב נרחב ומוקפד בהרבה לעומת השפה העברית. שימוש באוצרות מילים רלוונטיים ונכונים מעולמות ההיי טק והמחשוב, עריכת הדין, הגרפיקה והשיווק, הרפואה ואפילו הנדל"ן בהתאם למקצוע הרצוי הוא קריטי. ככל שתוכיחו למעבידים שלכם שאתם מכירים את התחום שלכם היטב גם בשפה האנגלית, כך תגדילו את הסיכויים שיתרשמו מכם לטובה ויזמנו אתכם לראיון.

נעזרים בתוכנות עריכה בשפה האנגלית

אם אין לכם שליטה טובה בשפה האנגלית ואתם מתכננים לתרגם קורות חיים לגמרי לבד, כדאי ואף מומלץ להיעזר בתוכנות עריכה מוכרות.

תוכנות עריכה מקצועיות יכולות לעזור להעיר לכם על שגיאות לשוניות ותחביריות שונות בטקסט, כמו גם לספק הצעות כיצד לשפר את קורות החיים ולהפוך אותם לברורים, מקצועיים ומושכים יותר.

על ידי היעזרות בתוכנות עריכה בשפה האנגלית אתם גם מבטיחים יצירה של טקסטים ברורים וגם שימוש באוצר מילים נרחב ורלוונטי יותר, כך שתוכלו להדגים את המומחיות שלכם בתחומכם גם בשפה שאינה שלכם.

תוכנות העריכה הפופולריות ביותר כיום בשפה האנגלית הן Grammarly, ProWritingAid ו- Ginger.

פונים לשירות מקצועי

מרגישים אבודים? לא בטוחים היכן להתחיל? טופ טקסט כאן לעזור 😊.

צרו קשר, ונשמח לעזור ולייצר עבורכם קורות חיים מקצועיים ומרשימים בשפה האנגלית, שיתפסו את עין המעסיקים ויגדילו את הסיכויים לקבל זימון לראיון העבודה הבא.