כתיבת מכתב מקדים מרשים: השער שלכם להצלחה

קורות חיים באנגלית

בשוק העבודה של היום, מכתב מקדים מרשים עשוי להיות ההבדל בין דחייה לקבלה. שליחת מכתב מקדים יחד עם קו"ח היא ההזדמנות שלכם להבדיל את עצמכם מהמתחרים ולהותיר רושם ראשוני חיובי. במדריך זה, נסקור את השלבים החיוניים לכתיבת מכתב מקדים מרשים אשר יקדם אתכם צעד נוסף לקראת משרת חלומותיכם.

 

תבצעו מחקר מקדים

טרם כתיבת המכתב המקדים, הקדישו את הזמן ללמוד אודות החברה והמשרה אליה אתם מגישים מועמדות. נסו להשיב לעצמכם על מספר שאלות: איזה פרופיל הם מחפשים? מהם ערכי החברה? מדוע אתם מתאימים למשרה?

 

בחרו את הפורמט הנכון

על המכתב המקדים להיות בנוי בצורה לוגית וחשוב לשמור על שפה גבוהה אך כתיבה פשוטה. השתמשו בפורמט מקצועי הכולל את פרטי ההתקשרות שלכם, התאריך, פנייה רשמית, גוף המכתב, וחתימתכם. שמרו על עימוד ו/או עיצוב עקבי עם קורות החיים שלכם.

 

הוסיפו פנייה אישית

במידת האפשר, הוסיפו פנייה אישית לבעל תפקיד מסוים בחברה, למשל רכז הגיוס או מנהל הצוות המקצועי. הימנעו מפניות גנריות כגון "לכל מאן דבעי", שכן המכתב עשוי להיראות כתבנית. אם אינכם בטוחים מהו שמו של הנמען, התקשרו לחברה לברר.

 

בנו פסקת פתיחה מרשימה

על פסקת הפתיחה שלכם למשוך את תשומת הלב ולשדר את ההתלהבות שלכם מהתפקיד. ציינו בחלק זה כיצד למדתם על התפקיד והדגישו בקצרה את הכישורים והאסמכתאות שלכם.

 

הדגישו את המאפיינים המייחדים אתכם

בגוף המכתב המקדים, התמקדו במה שמייחד אתכם, לרבות כיצד תוכלו לתרום להצלחת החברה, או מדוע אתם מתאימים לתפקיד. אל תחששו להשתמש בדוגמאות פרטניות על מנת להדגים את הכישורים וההישגים שלכם. הקפידו על כתיבה קוהרנטית ותמציתית.

 

הדגישו מיומנויות "רכות"

נוסף על כישורים טכניים, מעסיקים לרוב מחפשים מאפיינים אישיותיים ספציפיים, לרבות יכולות עבודה בצוות וניהול עצמי. הציגו כישורים אלה במכתב המקדים על ידי התייחסות לדוגמאות קונקרטיות מעברכם. זכרו, מנקודת מבטו של המעסיק, התנהגות עבר היא המנבא הטוב ביותר להתנהגות בעתיד.

 

התאימו את המכתב שלכם לתפקיד

תבצעו התאמה אישית למשרה. ציינו בקצרה את פרטי ודרישות התפקיד והסבירו כיצד הכישורים והניסיון שלכם מתאימים. הכללת פרטים אלו ימחישו את הרצון שלכם להתקבל לתפקיד.

 

סיימו את המכתב עם בקשה להגיע לראיון עבודה

בפסקת הסיום שלכם, ציינו בבירור את רצונכם לעבור ראיון והביעו את נכונותכם לדון בכישורים שלכם ביתר פירוט. ספקו את פרטי ההתקשרות שלכם וכן תודו לנמען על שקילת מועמדותכם.

 

בצעו עריכה והגהה

טרם שליחת המכתב, קראו אותו ביסודיות לאיתור שגיאות דקדוק וכתיב. אף מומלץ לבקש ממישהו נוסף לקרוא את המכתב המקדים. אם המכתב נכתב בשפה שאיננה שפת האם שלכם העבירו את המכתב לידי גורם ששולט בשפה או לעורכים לשוניים מקצועיים.

 

סיימתם לכתוב? לחצו כאן למידע נוסף על שירותי תרגום לאנגלית >