כתיבת תזה

כתיבת תזה

כתיבת תזה היא תהליך מעמיק של כתיבת עבודה אקדמית מקצועית, המבוססת על מחקר מדעי מהימן. היא לרוב נערכת במסגרת התואר השני, כאשר לרוב הסטודנט עובד יחד עם מנחה אקדמאי כדי להבטיח את איכות ומקוריות העבודה.

אדם כותב על דף עם עט

כתיבת תזה עם טופ טקסט

מדובר בעבודה אקדמית מקיפה יותר לעומת סמינריון, לדוגמה, והיא מתבססת על שאלת מחקר מקורית שלא נחקרה בעבר או לחלופין, נחקרה באמצעות מתודולוגיה שונה ועדיין זקוקה למחקרי המשך כדי להוביל למסקנות ודאיות.

רוב הפעמים, עריכה של עבודת תזה איכותית מצריכה השקעת זמן רב במחקר וכתיבה, וחשוב להתחיל לערוך אותה כמה שיותר מוקדם, כמו גם לתרגם ולערוך אותה בשפה האנגלית.

נהנים ממסמך מקצועי המשדר אנגלית ברמת שפת אם

כתיבת תזה מצוינת

בכדי לכתוב תזה איכותית, חשוב ראשית לבחור שאלת מחקר טובה שמעניינת את הסטודנט ורלוונטית למומחיות המנחה.

לאחר מכן, חשוב לבחור שיטת מחקר שתוביל לתוצאות הברורות והמדויקות ביותר. שיטת המחקר יכולה להיות איכותנית או כמותית.

עם סיום עריכת המחקר, כעת הגיע הרגע לכתוב את עבודת התזה עצמה בצורה נקיה, מחקרית ומעמיקה שכיף לקרוא, ובהתאם לחוקי האקדמיה בכלל ומוסד הלימודים בפרט. הכתיבה נערכת יחד עם המנחה ונבדקת על ידו לאורך כל התהליך, משאלת המחקר ועד לסיכום, כל זאת בכדי לעמוד על טיבה שלב אחר שלב.

עריכה והגהה של תזה

גם התזה המחקרית המבוססת ביותר בעולם תקבל מוניטין שלילי אם תוגש עם שגיאות כתיב וכתיבה לא נעימה או לא מובנת. כתיבה מסוג זה גם מעלה חשד וגורמת לבודקי העבודה להרגיש שקיים זלזול בעבודה.

חשוב לערוך את העבודה מספר פעמים ולעשות לה הגהה טובה טרם הגשתה הסופית. סטודנטים רבים המתקשים עם השפה העברית או פשוט רוצים להעניק לעבודה שלהם מגע מקצועי כדי להעלות את הרמה שלה מבינונית לגבוהה, פונים אלינו בטופ טקסט לבצע עריכה מדויקת ומדוקדקת של התזה. אם תראה מקצועית ואיכותית ממבט ראשון, היא תילקח הרבה יותר ברצינות.

תזה ערוכה וממוקדת גם מבטיחה ציון טוב וגם יכולה לשנות את פני המחקר הקיים כיום בתחום בו אתם מתמחים.

תזה בשפה האנגלית

פעמים רבות, מאחר ותזה היא עבודת מחקר מקצועית ויסודית, נדרש הסטודנט לכתוב או לתרגם את עבודת התזה שלו לשפה האנגלית. המטרה בכך היא לאפשר למחקר של הסטודנט להתפרסם ולהיבחן על ידי גורמים נבחרים באקדמיה בארץ ובחו"ל, שבדרך כלל מדברים ומתנהלים בשפה האנגלית.

חשוב שתזה בשפה האנגלית תהיה קריאה וברורה היטב, כך שהגורמים האקדמאים השונים יוכלו לקרוא אותה בהנאה, להבין את הגאונות שלה וגם לפרסם אותה בשמחה, במיוחד אם היא משנה את פני תחום המחקר. 

עקב קושי עם השפה האנגלית ורצון להתבטא היטב ובצורה קוהרנטית לאורך העבודה, סטודנטים רבים פונים אלינו לתרגום העבודה שלהם. המתרגמים של טופ טקסט הם דוברי אנגלית שפת אם ובזכות זאת עורכים תרגומים, אמריקאיים ובריטיים, ברמה גבוהה שעושים כבוד לעבודת התזה. 

כתיבת תזה לתואר שני

תזה לתואר שני היא עבודה אקדמית לכל דבר, שיש לערוך יחד עם מנחה ממוסד הלימודים על נושא חדשני, שלא נחקר בעבר או לחלופין, נושא שעדיין שתהליכי מחקר ומצריך הבנה מעמיקה יותר של הגורמים הפועלים בו.

על מהלך המחקר להיות מעמיק וקוהרנטי, כך שיוכל לתרום למחקר הקיים ולהשיל אור על מחקרים עתידיים, אמינותם ואיכותם.

העבודה גם נערכת יחד עם המנחה וגם נשפטת על ידו יחד עם עוד לפחות שני אנשי מחקר, כאשר תזה טובה תוביל לקבלת התואר השני.

חשוב להקדיש זמן ומחשבה ולהשקיע בהכנתה של תזה מרשימה שחושפת מידע חדש, במיוחד אם אתם מתכננים להמשיך לתואר שלישי באותו תחום. המחקר הראשוני יכול להוות נקודת התחלה מצוינת עבורכם, וגם להמחיש בפני המנחים את יכולותיכם כבר מראשית התהליך.

בכדי לערוך תזה לתואר שני ביעילות, חשוב למפות את הנושא הנחקר ולהעלות שאלת מחקר קונקרטית, וממנה לנקז את החלק התיאורטי עם סימוכין מהימנים. לאחר מכן, יש לערוך מחקר יסודי ומקצועי, ולהפיק ממנו מידע ומסקנות שבאמצעותם יהיה ניתן להשיב ביעילות על שאלת המחקר. השאיפה היא שגם בעתיד, יהיה ניתן להיעזר במידע זה ולבסס עליו מחקרים אחרים.

טופ טקסט עוזרת לסטודנטים במהלך כתיבת תזה לתואר שני יחד עם מנחה בוגר תואר שני ומעלה. בזכות שנים של מקצועיות, ידע וניסיון בעולם האקדמיה, המנחים המצוינים שלנו מלווים אתכם משלב ניסוח שאלת המחקר כולל ביצוע המחקר עצמו (כמותי או איכותני) והסקת הממצאים והמסקנות הרלוונטיות.