למה לא כדאי לקנות עבודה אקדמית?

שתי מבוגרים צעירים לוחצים ידיים

משמעת, שליטה עצמית, התמדה, סבלנות ואורח רוח – אלו רק חלק מהדברים הנדרשים מסטודנטים במהלך תקופת הלימודים באקדמיה. במקביל, מרביתם מנהלים מאבק מתמשך בעודם נאלצים להשקיע שעות רבות בעבודה במקביל. 

כתוצאה מכך, סטודנטים רבים המתקשים להתמודד עם הלחצים האדירים אשר מופעלים עליהם במהלך תקופה קשה זו, פונים לחברות ולאנשים פרטיים על מנת לקנות עבודות אקדמיות מוכנות ולהגישן למרצים כאילו כתבו אותן בעצמם.

רמאות זו עתידה להתגלות, זה קורה ולא מעט והסנקציות הננקטות כלפיהם אינן מקלות. אז למה ממש לא כדאי לכם לקנות עבודה אקדמית מוכנה? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

לסכן את הלימודים? לא בא בחשבון!

קניה של עבודות אקדמיות, המכונה גם סחר במטלות אקדמיות, מתרחשת כאשר סטודנטים באקדמיה משתמשים בשרותיו של אדם שלישי לצורך כתיבת עבודה, אותה הם מגישים תחם השם שלהם כאילו הם אלו שכתבו אותה בפועל. פעולה זו מוגדרת כפסולה גם כאשר חבר, או בן משפחה מכין את העבודה ללא כל תמורה עבור הסטודנט.

סטודנט אשר הגיש עבודה תחת השם שלו, כאשר הוא לא זה שבאמת כתב אותה, אמנם לא עבר על החוק הפלילי אך הוא כן עבר על כללי האתיקה של המוסד הלימודי והוא צפוי להתמודד עם פסילה של העבודה עצמה, הקורס ואף שלילת הזכאות לקבלת התואר למשך מספר שנים קדימה.

מקורות לא אמינים

תחום זה רווי בחברות ובאנשים פרטיים אשר הניסיון שלהם והידע המקצועי שנוי במחלוקת. הפניה אליהם נעשית לרוב בדיסקרטיות, והכותבים עצמם משתדלים לשמור על "פרופיל נמוך" כך שלא תמיד ניתן לדעת מה איכות העבודה שמקבלים, אם בכלל מקבלים אותה.

ניסיון העבר מלמד שסטודנטים ששילמו עבור עבודה מוכנה לא בהכרח קיבלו אותה, ואם קיבלו אותה הם קיבלו לעיתים עבודות עם תוכן מועתק או תוכן ברמה מאוד נמוכה, כמובן לאחר ששילמו אלפי שקלים כמקדמה.

אקדמיה מתקדמת

האקדמיה עובדת כיום עם טכנולוגיות מתקדמות אשר נועדו להבטיח את המקוריות של התוכן. מדובר בכלים טכנולוגיים עוצמתיים, אשר מסוגלים לזהות במהירות ובקלות מקרים של גניבת תוכן ואחוז ההעתקה. כלומר, התוכנות הללו פועלות על מנת לדווח כאשר אחוז התוכן המועתק הוא גבוה במיוחד.

אין זה אומר שכל מרצה משתמש בתוכנות הללו, אך מדובר בסיבה נוספת בגינה חשוב להתרחק מעבודות קנויות כמו מאש.

קראו עוד:

עלויות גבוהות

קניה של עבודה אקדמית מוכנה עולה לרוב אלפי שקלים, אותם נדרש כל סטודנט לשלם מראש. כאשר מתברר שאיכות העבודה היא ירודה או שהעבודה נפסלת כיוון שהתוכן מתגלה כמועתק, במרבית המקרים, בלתי אפשרי לקבל החזר כספי והסטודנט נותר מופסד גם מבחינה כספית וגם מבחינת המבוכה באקדמיה.

חיים עם תחושת אשמה ובושה

סטודנטים אשר עברו על החוקים והכללים המקובלים באופן כה חריג, נושאים עמם פעמים רבות תחושת ביקורת עצמית, אשמה ובושה אשר מלווה אותם במהלך כל תקופת הלימודים ואף לאחר מכן. החשש שהסוד שלהם יתגלה מעיק עליהם ומוסיף להם מתחים ולחצים נוספים לחיים.

אם אתם מבינים שקניית עבודה אקדמית לא באה בחשבון ובכל זאת אתם רוצים סיוע מקצועי בכתיבת העבודה, אנחנו בטופ טקסט כאן לשירותכם.