עזרה בגיבוש שאלת מחקר

מגבשים שאלת מחקר מקצועית וכותבים סמינריון מנצח

  • מיפוי נושא המחקר מכל כיוון
  • בחירת נושא בהתאם להעדפות הסטודנט
  • ניסוח שאלה מבוססת וממוקדת
  • עזרה בתכנון מתווה העבודה ובניית תוכן עניינים
  • סיוע בכתיבת העבודה על ידי אקדמאי בוגר תואר שני ומעלה
  • שירות חם ואדיב עם איש מקצוע מהשיחה הראשונה!
נשים מבוגרות צעירות במהלך שיחת וידאו במחשב

מתחילים את הסמינריון ברגל ימין ומסיימים את התואר עם ציון גבוה. לפרטים ומידע נוסף

שאלת מחקר עם טופ טקסט

כשחושבים על סמינריון, הכול מתחיל בניסוח שאלת המחקר. שאלת החקר מסייעת למקד את הסמינריון על ידי הגדרה של שאלה ספציפית, אותה חוקרים לאורך כל העבודה.

טופ טקסט מסייעת לגבש שאלת חקר מעניינת וממוקדת, ולבסס עליה סקירת ספרות איכותית המלווה בניתוח סטטיסטי מקצועי ומהימן. השאלה נבחרת יחד עם הסטודנטים בהתאם להעדפותיהם האישיות.

תהליך ביסוס השאלה, בדומה ליתר חלקי העבודה, נערך בסיוע של אקדמאי בוגר תואר שני ומעלה, במטרה לייצר סמינריון איכותי בהתאם לכללי הכתיבה האקדמית.

עבודה יחד עם צוות המומחים שלנו עוזרת מאוד לסטודנטים המתכננים ללמוד גם תואר שני, מאחר והתהליך מספק להם התנסות מעולה בהתנהלות מול מנחה.

טופ טקסט מתחייבת לספק מענה מקצועי ואכפתי מהשיחה הראשונה, ולהעניק סיוע בכתיבה של סמינריון איכותי שראשיתו בשאלת מחקר מקצועית. לפרטים ומידע נוסף

 

לפני שרצים לגבש שאלה, עליכם לקבל החלטה חשובה: מחקר איכותני או כמותי.

שאלת חקר איכותנית

שאלת חקר איכותנית בדרך כלל כוללת מענה על שאלת המחקר באמצעות ביצוע של מחקר עצמאי, המסייע לסטודנט לקבל תשובה לשאלת המחקר. המטרה של מחקר איכותני היא בחינה מעמיקה ומפורטת של תופעה מסוימת.

קיימים סוגים שונים של מחקר איכותני: תצפיות, ביצוע ראיונות עומק, יצירה של התערבויות בסיטואציות נבחרות ועוד.

התוצאות של מחקר איכותני הן בדרך כלל סובייקטיביות מאחר שאינם כוללת בחינה אמפירית. לכן, הן מצריכות ביצוע של מחקרים נוספים בכדי להבטיח שהתוצאה דומה וכי מסקנת החוקרים אכן נכונה.

שאלת חקר כמותית

בדומה לשאלת מחקר איכותני, גם השאלה הכמותית בוחנת סיבות תופעות. עם זאת, בעוד ששאלה איכותנית מתבססת בעיקר על מדדים מילוליים, שאלה כמותית מבוססת על ניתוח סטטיסטי. המטרה של מחקר כמותי היא לקבל תמונה רחבה ככל האפשר על תמונת המצב בין המשתנים, ולכן המידע לרוב מבוסס על מדגמים ו/או מאגרי מידע נרחבים. 

נוסף על כך, בניגוד לשאלה איכותנית, שאלה כמותית אינה כוללת נתונים סובייקטיביים ולכן גם פחות חשופה לפרשנות. המידע המופק מהניתוח הסטטיסטי של מחקר כמותי הוא ודאי ומדויק. 

שאלת מחקר כמותי מצריכה סקירת ספרות הכוללת מידע קונקרטי שאין עליו עוררין, כמו גם ביצוע של מחקר מעמיק לניתוח וקבלת הממצאים הסופיים. בכדי להשיב על שאלת חקר כמותית כיאות, חיוני לערוך ניתוח סטטיסטי מעמיק ומקצועי במטרה לאשש או להפריך את השערת החוקר. כל השלבים לאורך העבודה כוללים ביסוס של נתונים רבים והשוואה ביניהם, במטרה לקבל תוצאות מדעיות מהימנות. תוצאות אלו מסייעות לבסס מסקנה התומכת ותואמת את שאלתכם.

מתחילים את הסמינריון ברגל ימין עם שאלה מעניינת ומדויקת. לפרטים ומידע נוסף