עזרה בגיבוש שאלת מחקר

מגבשים שאלת מחקר מקצועית וכותבים סמינריון מנצח

  • מיפוי נושא המחקר מכל כיוון
  • ניסוח שאלת מחקר מבוססת וממוקדת
  • בחירת השאלה הסופית בהתאם להעדפות הסטודנט
  • עזרה בתכנון מתווה העבודה ובניית תוכן עניינים
  • סיוע בכתיבת העבודה על ידי אקדמאי בוגר תואר שני ומעלה
  • שירות חם ואדיב עם איש מקצוע מהשיחה הראשונה!

מתחילים בשאלת מחקר מקצועית ומסיימים עם ציון גבוה. לפרטים ומידע נוסף

ניסוח שאלת מחקר עם טופ טקסט

כשחושבים על סמינריון, הכול מתחיל בניסוח שאלת המחקר. שאלת המחקר מסייעת למקד את הסמינריון על ידי הגדרה של שאלה ספציפית, אותה חוקרים לאורך כל העבודה.

טופ טקסט מסייעת לגבש שאלת מחקר מעניינת וממוקדת, ולבסס עליה סקירת ספרות איכותית המלווה בניתוח סטטיסטי מקצועי ומהימן. השאלה נבחרת יחד עם הסטודנטים בהתאם להעדפותיהם האישיות.

תהליך הביסוס של שאלת המחקר, בדומה ליתר חלקי העבודה, נערך עם סיוע בכתיבה על ידי אקדמאי בוגר תואר שני ומעלה, במטרה לייצר סמינריון איכותי בהתאם לחוקי האקדמיה.

עבודה יחד עם צוות המומחים שלנו עוזרת מאוד לסטודנטים המתכננים ללמוד גם תואר שני, מאחר והתהליך מספק להם התנסות מעולה בהתנהלות מול מנחה.

טופ טקסט מתחייבת לספק מענה מקצועי ואכפתי מהשיחה הראשונה, ולהעניק סיוע בכתיבה של סמינריון איכותי שראשיתו בשאלת מחקר מקצועית. לפרטים ומידע נוסף

לפני שרצים לגבש שאלת מחקר, עליכם לקבל החלטה חשובה: מחקר איכותני או כמותי.

מהי שאלת מחקר איכותני?

שאלת מחקר איכותני בדרך כלל כוללת מענה על שאלת המחקר באמצעות ביצוע של מחקר עצמאי, המסייע לסטודנט לקבל תשובה לשאלת המחקר. המטרה של מחקר איכותני היא בחינה מעמיקה ומפורטת של תופעה מסוימת.

קיימים סוגים שונים של מחקר איכותני: תצפיות, ביצוע ראיונות עומק, יצירה של התערבויות בסיטואציות נבחרות ועוד.

התוצאות של מחקר איכותני הן בדרך כלל סובייקטיביות מאחר שאינם כוללת בחינה אמפירית. לכן, הן מצריכות ביצוע של מחקרים נוספים בכדי להבטיח שהתוצאה דומה וכי מסקנת החוקרים אכן נכונה.

מהי שאלת מחקר כמותי?

בדומה לשאלת מחקר איכותני, גם שאלת מחקר כמותית בוחנת סיבות תופעות. עם זאת, בעוד ששאלת מחקר איכותנית מתבססת בעיקר על מדדים מילוליים, שאלת מחקר כמותי מבוססת על ניתוח סטטיסטי. המטרה של מחקר כמותי היא לקבל תמונה רחבה ככל האפשר על תמונת המצב בין המשתנים, ולכן המידע לרוב מבוסס על מדגמים ו/או מאגרי מידע נרחבים. נוסף על כך, בניגוד לשאלת מחקר איכותני, שאלת מחקר כמותי אינה כוללת נתונים סובייקטיביים ולכן גם פחות חשופה לפרשנות. המידע המופק מהניתוח הסטטיסטי של מחקר כמותי הוא ודאי ומדויק. שאלת מחקר כמותי מצריכה סקירת ספרות הכוללת מידע קונקרטי שאין עליו עוררין, כמו גם ביצוע של מחקר מעמיק לניתוח וקבלת הממצאים הסופיים. בכדי להשיב על שאלת מחקר כמותי כיאות, חיוני לערוך ניתוח סטטיסטי מעמיק ומקצועי במטרה לאשש או להפריך את השערת החוקר. כל השלבים לאורך העבודה כוללים ביסוס של נתונים יבשים רבים והשוואה ביניהם, במטרה לקבל תוצאות מדעיות מהימנות. תוצאות אלו מסייעות לקבוע תשובה מדויקת לשאלת המחקר.

מתחילים את הסמינריון ברגל ימין עם שאלת מחקר מדויקת. לפרטים ומידע נוסף