5 תוכנות לעריכה לשונית באנגלית

אם אתם מתמודדים עם עריכה מאתגרת של טקסטים באנגלית, ישנן שתי אפשרויות העומדות לנגד עיניכם:

אם החלטתם לבחור באפשרות הראשונה או לכל הפחות לבדוק אותה מקרוב, להלן 5 התוכנות המומלצות ביותר כיום לביצוע עריכה לשונית באנגלית.

למה צריך לבצע עריכה לשונית באנגלית?

עריכת שפה מתמקדת בבהירות, בקריאות (יכולת קריאה) ובדיוק של הדקדוק והביטוי של הטקסט.

כאשר עורכים מסמך באנגלית ואין זו השפה הראשונה שלכם, לעיתים קרובות עלולים לעשות טעויות תחביר או להתנסח בצורה לא נוחה מבלי לשים לב. בעקבות זאת, כאשר המסמך מגיע לאנשים אחרים שדוברים אנגלית היטב, יתכן מאוד שיהיה להם קשה להצליח לקרוא את המסמך היטב.

אם בכוונתכם להגיש עבודה אקדמית, מסמך עסקי או משפטי חשובים, כדאי ואף מומלץ לבצע עליהם עריכה לשונית, בכדי להבטיח שיהיה נוח, כיף וקל לקרוא אותם ולהפיק מהם את התובנות הרצויות, כמו גם ציון גבוה.

מה היא תוכנה לעריכה לשונית באנגלית?

תוכנת הגהה או תוכנה לעריכה לשונית באנגלית מאפשרת למשתמשים לאתר בקלות שגיאות פיסוק, איות, עיצוב ודקדוק ולתקן אותן ביעילות. המערכת סורקת את המסמך ומסמנת את השגיאות שיש לתקן ליצירה של מסמך קריא היטב. בדרך כלל, המערכת גם מספקת הצעות לפתרון הבעיה, כך שעם סיום הבדיקה כבר יש בידכם מסמך ערוך וקריא המוכן למסירה.

בנוסף, רוב תוכנות ההגהה גם מאפשרות לבדוק אם קיימת העתקה או גניבה של טקסט ממקורות שונים באינטרנט.

תוכנות מומלצות לעריכה לשונית באנגלית

הדעות חלוקות בין המומחים כשעולה השאלה : מה היא תוכנת העריכה הלשונית באנגלית המומלצת ביותר.
יש הטוענים כי תוכנת ההגהה הטובה ביותר היא שילוב בין הגרסה החינמית של Grammarly וגרסת הפרימיום של ProWritingAid. עם זאת, לכל כלי הגהה יש יתרונות וחסרונות משלו. כדי לראות איזה מהם עובד הכי טוב עבור המצב הייחודי שלכם, ריכזנו רשימה של יתרונות וחסרונות עבור 12 כלי הגהה שונים. כלי הגהה נותנים לכם יתרון גדול, והם עוזרים לכם לעבוד מהר יותר ולכתוב טוב יותר.

Grammarly

Grammarly הוא כלי "עוזר כתיבה" שמחפשי עבודה, סטודנטים, סופרים ואנשי מקצוע אחרים יכולים להשתמש בו כדי לבצע הגהה ועריכה למסמכים שלהם. הוא בודק יותר מ- 250 סוגים של שגיאות איות, דקדוק וסימני פיסוק, ומשפר משמעותית את השימוש באוצר המילים.

כיום, Grammarly נחשבת לאחת מתוכנות העריכה הפופולריות ביותר בעולם. היא נוחה לשימוש ומקצועית דיה כדי להביא ליצירה של מסמך ערוך היטב שכיף לקרוא.

ProWritingAid

ProWritingAid עוזרת בביצוע עריכה מקצועית המבוססת על בינה מלאכותית. היא מסייעת לבלוגרים, סופרים, סטודנטים, עסקים ועוד לבדוק את טעויות הדקדוק שלהם ולבצע עריכה מקיפה לטקסטים.

הכלי מבצע בדיקת סגנון ודקדוק חזקה המלווה בדו"חות מעמיקים, שעוזרים לנתח את טעויות הכתיב ביעילות. בזכות הבדיקה היסודית של ProWritingAid, ניתן לבצע עריכה מעמיקה המובילה ליצירה של מסמך קריא ומקצועי.

Ginger

Ginger ג'ינג'ר היא מעצמת הגהה מזה שנת 2007. עדכונים אחרונים הפכו את ג'ינג'ר לאחת מתוכנות ההגהה הטובות ביותר בשוק.

מה שבאמת מייחד את ג'ינג'ר הם התכונות המתקדמות והמגניבות שמגיעות עם גרסת הפרימיום שלה. הפיצ'ר השימושי ביותר כיום הוא קורא הטקסט של ג'ינג'ר, שקורא טקסט בקול. זהו כלי שימושי ופרודוקטיבי, המאפשר לכם להאזין למאמרים או לפוסטים בבלוג בזמן שאתם מקפלים את הכביסה או הולכים על ההליכון.
בזכות הפיצ'ר, ג'ינג'ר מאפשרת לכם לשמוע איך הכתיבה שלכם נשמעת, ועוזרת לכם לאתר הזדמנויות לחזק את התחביר ואת סוג המילים שלכם.

WhiteSmoke

כלי עריכה המעניק לכם את יכולות ההגהה האיכותיות ביותר הזמינות. הוא מתקן שגיאות כתיב פשוטות, עוזר בבחירת מילים ואפילו מאתר טעויות תחביר מבלי להזיע.

Hemingway Editor

מעבר להיותו קרוי על שם אחד הסופרים הגדולים ביותר בהיסטוריה, 'המינגווי' הוא כלי עריכה מקוון בחינם. הוא מנתח טקסט למטרות קריאה נעימה ונוחה.

חלק מהותי מכתיבה טובה הוא להביא ליכולת ליהנות מקריאה טובה ולהישאב אל הטקסט. עורך המינגווי מצביע על איכות הקריאה של הטקסט על ידי סיפוק ציון קריאה.

נוסף על כך, עורך המינגווי מראה את רמת ההשכלה שאדם צריך כדי להבין את הטקסט.

עזרה מקצועית

אם הציון או המסמך באמת חשובים לכם, מומלץ לפנות למקצוענים אמיתיים בעלי אנגלית ברמת שפת אם, שיכולים לעזור לכם ולספק שירותי עריכה לשונית על הצד הטוב ביותר.